Kurumsal

Bireysel

EN

"Dünyanın İlk Mizaç 
Merkezine Hoş Geldiniz"

Mizmer Bireysel Danışmanlık

HAKKIMIZDA

Bireysel Danışmanlık | Hakkımızda

Biz Kimiz?

İnsanın normalden psikopatolojiye uzanan zengin davranış yelpazesini anlamaya odaklanan uzman bir ekibiz.

Biz, kendini ve başkasını daha fazla tanımak ve anlamak isteyen her bireye sunulabilecek desteği Dünya Medeniyet birikiminin ürettiği köklerden ve gelecek yöneliminden alan, normallikten psikopatalojiye kadar bireylerin eğitsel, psikolojik ve sosyal gelişim çabalarına bütüncül bir bakış açısıyla profesyonel destek sağlayan, yeni bir model ve anlayışa sahip bir ekibiz. 
MİZMER, çalışma modelini kurgularken gelişime multidisipliner bilimsel birikimle ve Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin uzmanlara sağladığı uygulama becerilerini yapay zekâ desteği ile birleştiren Türkiye’de ve Dünya’daki ilk örnek’tir. 
MİZMER, Alanında uzman Eğitimci, Psikiyatr, Psikolog, Psikolojik Danışmanlar, İnsan Kaynakları Uzmanları ve Yazılım Mühendislerinden oluşan geniş bir ekip tarafından geliştirilen Mizaç Temelli Eğitim ve MİTELİK (Mizaç Temelli Liyakat Modeli) gibi alanında özgün ve yenilikçi modeller üreten bir kurumdur. 
MİZMER, özgün eğitim ve sosyal gelişim destek sistemi, Psikiyatri, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık, Matematik, Okuma-Yazma Öğretimi, Fen Bilimleri, Sosyal Bilim Öğretimi, Psikodrama ve Özel Eğitim alanlarında MİZMER AKADEMİ bünyesinde yer alan uzman öğretim üyeleri tarafından hazırlanmakta ve geliştirilmektedir.

Ortak Amacımız

“İnsana Değer” sloganıyla yola çıkan MİZMER; bireye özgü eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle “mutlu birey, mutlu aile, mutlu toplum” oluşumuna katkıda bulunmayı amaçlar. MİZMER insanların; “uyumlu, dengeli, farkındalığı yüksek ve kaliteli” bir hayat sürmesine destek olmayı temel amaç edinmiştir. Dinamik bir modelle bireyin önce kendi mizaç tipini bununla beraber mizacı ekseninde şekillenen karakter ve kişilik özelliklerini, gelişim sürecinde keşfetmesini sağlamaya yardımcı olur. Eğitim, psikolojik danışmanlık, psikoloji ve psikiyatrik destek kapsamında bütüncül, bireye özgü çözümler sunar.

Kurucularımız

Uzm.Dr.Enver Demirel YILMAZ

Özgeçmiş

İnsana Değer...

MİZMER Nedir? Ne Üretir?

MİZMER; endüstri, eğitim, çocuk gelişimi, rehberlik, psikoloji ve psikiyatri alanında Dokuz Tip Mizaç Modeli (DTMM) çerçevesinde bireyin mizaç, karakter ve kişilik yapısına uygun yeni bir anlayış ve yaklaşımla destek hizmetleri veren merkezlerdir. MİZMER, çok boyutlu gelişim ve DTMM çerçevesinde "kurumlara" ve “bireye” özgü psikoterapi, psikolojik danışmanlık, eğitsel-akademik rehberlik, insan kaynakları danışmanlığı, ölçme ve değerlendirme, kariyer rehberliği ve farklı gelişen çocuklar için yardım hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur. 
MİZMER, yönetici ve çalışanlara, çocuklara, öğrencilere, ergenlere, yetişkinlere, evli çiftlere, anne ve babalara, ruh sağlığı alanı çalışanlarına, eğitim uzmanlarına ve eğitim yöneticilerine; MİZMER Akademi tarafından geliştirilen eğitim içerikleriyle nitelikli ve etkin destekler üretmektedir.

Misyonumuz

Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerinden anne karnından itibaren bireylerin gelişimlerini ve sorunlarını belirlemek, sorun yaşadıklarında destek olmak, psikolojik-bilişsel-gelişimsel-sosyal sağlığının korunması adına çalışmalar yapmak, eğitim yaşamı boyunca karşılaşılan güçlüklerde rehberlik etmek, bireylerin, çiftlerin ve ailelerin daha mutlu yaşam için hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak, iş dünyasında yönetici ve çalışanların bireysel farklılıklarını temel alarak etkin çözümler sunmak ve tüm bu destek çalışmalarını bilimsel şekilde gerçekleştirmektir.
 

Vizyonumuz

Eğitim, gelişim, psikoloji, psikolojik danışmanlık alanları gelişmelerin sürekli olduğu alanlardır. Bizler bilimsel gelişmelerin ışığında sürekli yenilenerek kaliteli ve etkili hizmet vermeyi, bilimsel gelişmelere araştırmalarla destek olmayı amaçlamaktayız. Bu nedenle MİZMER ekibi olarak Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerinden yapılandırdığımız eğitim ve uygulamalarımızı Türkiye’nin tüm illerinde ve yurt dışında birçok ülkede insanlara ulaştırmak temel vizyonumuzdur.
 

mizmer
mizmer
mizmer
mizmer
mizmer
mizmer