Mizmer Bireysel Danışmanlık

Niçin Mizaç Terapisi ?

Bireysel Danışmanlık | Hizmetlerimiz

Niçin Mizaç Terapisi ?

Mizaç bireylerin yaşamdaki motivasyon, algı, öncelik ve eğilimlerini belirleyen psikolojik DNA’dır. Doğuştan gelen ve değişmeyen mizaç özellikleri, zaman içinde iç (zeka, yaş, cinsiyet vb.) ve dış (eğitim, aile, sosyal faaliyetler) faktörlerle etkileşerek “biricik” olan kişiliği belirler. Bu durumda “bireye özgü” bir tedavinin temel yapıtaşı mizaçtır. Mizaç temelli bir danışmanlık, bireyleri kendilerine has olan fiziksel, duygusal ve düşünsel dünyalarında bütüncül olarak değerlendirip tedavi yöntemlerini belirlemektedir. Bu bütüncül değerlendirme ve tedaviyle birlikte bireyler kendilerini ve çevresindekileri sağlıklı anlamlandırırken kaliteli, başarılı, mutlu, nitelikli bir yaşam sürdürmeye başlar.

Bizler psikolojik danışmanlık hizmetlerimizle sizlere tüm yaşamınız boyunca yolunuzu aydınlatmak için kullanabileceğiniz bir fener vermeyi amaçlıyoruz. Bu fener sayesinde kendinizi, yaşamınızı ve etrafınızda olan herşeyi keşfetmenizi sağlıyoruz.

- Mizmer
 

Dokuz Tip Mizaç Modeli

Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin aracılık yaptığı mizaç temelli bir danışmanlıkta; mizaca göre psikolojik problemlerin yatkınlığı öngörülmektedir. Bu öngörü göz önüne alındığında, birçok problem hem doğru tespit edilir hem de tedavi yöntemleri ve zaman açısından bireyler oldukça rahat bir sürece adım atar. Türkiye’de ilk olarak mizaç temelli danışmanlık hizmeti sunan Mizmer; bireylere, titiz, disiplinli, nitelikli olan uzman kadrosuyla “kişiye özgü” bir yol haritası çizmektedir.
 

SORULARINIZI CEVAPLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ